Nga 28 maji nisin fluturimet direkte Tiranë-Stockholm

Written by on 12/03/2021

Wizz Air, linja ajrore me rritjen më të shpejtë në Europë ka njoftuar vendosjen e avionit të 4-të në bazën e saj në Tiranë. Avioni i ri do t’i bashkohet flotës së Wizz Air me bazë në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” nga data 28 maj. Kjo do të mundësojë fillimin e fluturimeve direkte nga TIA drejt Malmo-s dhe Stokholm-it, në Suedi.

Budapest Airport gets winter boost with Wizz Air

Avioni i katërt i Wizz Air do të operojë gjithashtu me fluturimet për në Ankona, Pescara, Genova dhe Romë Ciampino./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist