Ne 4 muaj rritje me 12% e turizmit ne vendin tone!

Written by on 25/05/2018

Turizmi ne Shqiperi vijon te terheqe turistet e huaj nga Europa, rajoni dhe jo vetem, duke e çuar frekuentimin e tyre ne 12 % me shume krahasuar me nje vit me pare.Kryeministri Edi Rama gjate fjales se tij ne promovimin e projektit “Smile Albania” theksoi se vendi yne eshte vizituar se tepermi nga turistet e huaj duke premtuar se ky sezon turistik do te jete i sigurt dhe impakti i ketij te fundit do te jete pozitiv ne ekonomi. Sipas kryeministrit nese vitin e kaluar prekem tavanin e 5 mln turisteve jemi te bindur se kete vit fal te dhenave qe kemi marr nga te gjitha agjencite dhe operatoret turistik do te marrim nje rezultat edhe me te mire se ai vitit te kaluar dhe me siguri impakti i turizmit ne ekonomi do te jete edhe me i forte se a vitit te kaluar. Kryeministri u ndale dhe te vemendja qe mediat e huaja i kane kushtuar Tiranes se fundmi.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist