Ndodhin 1 herë në 100 vjet, përmbytjet “gjunjëzojnë” Australinë

Written by on 22/03/2021

Australia po përballet me një mot të vështirë pasi vendi është përfshirë nga një stuhi e vazhdueshme shiu. Në Sidnej dhe Uellsin e Ri Jugor, me mijëra persona janë evakuar, pasi kontinenti është duke u përballur me përmbytje të mëdha, të cilat vlerësohen se ndodhin një herë në 100 vjet.

Hold the Phone, Sydney … It's Raining. - The New York Times

Një numër i lartë shkollash janë mbyllur, ndërsa metereologët parashikojnë se situata e vështirë do të vazhdojë edhe ditët në vijim./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background