Miratohet marrëveshja me Gjermaninë për një transport cilësor urban në Tiranë!

Written by on 10/06/2021

Këshilli i Ministrave ka miratuar marrëveshjen me Gjermaninë rreth projektit “Transport i qendrueshëm në Tiranë”. Projekti ka në fokus një sistem të shpejtë autobusash në Tiranë, duke u përqendruar në 3 korridoret kryesore të qytetit nga Kinostudio në Kombinat, Unaza dhe Tirana e Re.

 

Po ashtu synohet promovimi i një transporti urban në Tiranë i përballueshëm nga qytetarët, miqësor me klimën dhe mjedisin./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background