Mijra turiste italiane “pushtojne” Saranden!

Written by on 14/08/2018

 

Plazhi i mrekullueshem i Sarandes eshte nje nga atraksionet me te preferuara per pushuesit vendas dhe sidomos ata te huaj kete vit. Se fudmi ne portin e Sarandes eshte ankoruar anija “St’Damian”, e cila ne bordin e saj transportonte me shume se 1200 turiste italiane. Anija ‘St’Damian’ vjen me liste te mbyllur, vetem me italiane dhe qendrojne 1 ose 2 jave ne portet e vendeve qe viziton.  Drejtoresha e Portit te Sarandes beri me dije se gjate javeve ne vijim pritet qe anije te ketij lloji te sjellin edhe me shume turiste italiane, ku numri i tyre mund te jete edhe mbi 2000 mije.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist