Meksika mbyll 9 – mujorin me 25 milione turiste

Written by on 05/10/2018

 

Turistet nderkombetare jane gjithnje ne rritje ne Meksike. Kete fakt e pohon bordi turistik i vendit. Meksika ka mbyllur 9 muajt e pare te ketij viti me plot 25 milione turiste te huaj, nje shifer kjo rreth 9% me e larte se rezultatet e vitit 2017. Ky sukses ne Meksike, sipas autoriteteve, eshte arritur fal variacioneve te programeve kulturore dhe itinerareve te vecante te propozuara nga agjensite turistike ne bashkepunim me tur operatoret vendas. Shpenzimet e turisteve te huaj kane arritur ne vleren e 19 miliard dollareve.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist