Më 30 qershor Hungaria prezanton pasaportën Covid!

Written by on 23/06/2021

Teksa disa vende kanë filluar të lëshojnë pasaporta udhëtimi, Hungaria është ende mbrapa. Autoritetet hungareze njoftuan se Pasaporta e Vaksinave COVID e BE-së do të ishte gati deri më 15 qershor, por për shkak të vonesave që u bënë, vendi zbuloi se dokumenti nuk do të paraqitet përpara 30 qershorit.

Pasaporta nga autoritetet hungareze do të tregojë llojin e vaksinës që është marrë dhe datat përkatëse të të dy dozave./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist