Mblidhet Komiteti i Ekspertëve/Pavarësisht variantit Delta nuk ndryshon asnjë masë!

Written by on 27/07/2021

Në mbledhjen e fundit, Komiteti Teknik i Ekspertëve la në fuqi masat e mëparshme, ndonëse në vend janë konfirmuar rastet e para me variantin Delta. Ora policore dhe mbajtja e maskave në ambientet e mbyllura vijojnë të jenë të detyrueshme.

 

Deri më tani 10 individë janë të identifikuar me variantin Delta ndërkohë që mendohet se ky variant i virusit ka qarkulluar që prej qershorit në Shqipëri./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist