Eksperti britanik i udhëtimeve sugjeron Shqipërinë për pushime

Written by on 27/07/2021

Për të gjithë ata që duan t’i kalojnë pushimet jashtë vendit, Britania ka bërë një klasifikim. Në listën e vendeve jeshile ajo rendit edhe Shqipërinë. Simon Calder, ekspert udhëtimi thotë “se të gjithë britanikëve që duan të udhëtojnë larg  i sugjeroj në veçanti destinacionet në Ballkan, si Shqipëria apo Maqedonia e Veriut.

Në zonën jeshile janë ato vende në të cilat mund të udhëtosh pa tampon dhe të rikthehesh në Britani gjithashtu pa tampon./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist