Mberrin charteri me turiste nga Kievi ne Rinas

Written by on 06/06/2018

Ne fillim te sezonit turistik te ketij viti, jane te shumte turistet qe kane zgjedhur te njohin natyren dhe historine e vendit tone. Nje tjeter charter me turiste eshte ulur ne Aeroportin e Rinasit. Behet fjale per charterin e pare me turiste nga Kievi, te cilet u priten nga perfaqesues te autoriteteve turistike qe kishin organizuar nje ceremoni tradicionale.Numri i turisteve te huaj qe vizitojne vendin tone sa vjen dhe rritet, ku vetem ditet e para te qershorit ne Rinas kane mberritur charterat e pare nga Izraeli dhe Kopenhageni. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka deklaruar se gjate gjithe sezonit turistik do te ulen ne Rinas rreth 300 avione charter.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist