Maratona e guximshme, te rinje qendrojne mbi litar tre dite ne lartesine 100 metra!

Written by on 02/06/2018

Nje grup te rinjsh kane marre pjese ne nje maratone ku i eshte dashur  te qendrojne 100 metra ne lartesi vetem mbi nje litar duke na kutjuar filmin “The walk”.  Te rinjte kane ecur pergjate tri diteve ne ajer, duke mbuluar 13.1 milje midis dy blloqeve te kulles ne Zvicer. Samuel Volery dhe Joshua Leuopolz qendruan mbi litare, se bashku me miqte e tyre per te konkurruar per rekorde te reja boterore.Samuel Volery theu dy rekorde, pasi eci 21,200 metra gjate tri diteve vajtje ardhje. Te gjithe arriten te thyejne rekordin duke ecur 80 here nga njera ndertese ne tjetren.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist