Maratona e Beratit, aktiviteti mbyll edicionin e tij të shtatë!

Written by on 14/05/2019

 

Aktiviteti sportiv  i kthyer në traditë në qytetin muze ka bërë bashkë 80 garues shqiptarë dhe të huaj. Maratona është zhvilluar në aksin rrugor Berat-Ura Vajgurore , në 21 km.  Atleti më i madh në moshë ishte 83 vjeçari Xhemal Xhemalçë . Kjo maratonë është kthyer në traditë , dhe cilësohet si një ndër organizimet më të rëndësishme sportive të qytetit të Beratit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist