Mandati I kantierit të ‘’Korridorit Blu’’. Do të rihapet gara për të vijuar punimet!

Written by on 18/09/2021

Shqipëria ka nisur punën për ta bërë realitet brenda 5 viteve të ardhshme segmentin shqiptar të Korridorit Blu, nga Muriqani në Fier, një vepër mjaft e rëndësishme infrastrukturore.

Lajmi është bërë I ditur nga kryeministri Edi Rama, I cili deklaroi një ditë më parë teksa prezantoi programin qeverisës se “ky do të jetë edhe mandati i kantierit më të madh të Korridorit Blu.

Edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, duke theksuar rëndësinë e ndërtimit të këtij korridori, informoi se në muajt në vazhdim, do të rihapet gara.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background