Maltë/Në bare dhe restorante do të ulen vetëm ata që janë të vaksinuar!

Written by on 29/09/2021

Malta është një nga vendet më të vaksinuara në botë, me mbi 90 për qind të popullsisë së kualifikuar të vaksinuar plotësisht. Për këtë arsye vendi ka vendosur që nga 9 tetori, të pranojë në barë dhe restorante vetëm klientët tërësisht të vaksinuar.

Të moshuarit dhe personat me imunitet të dobësuar, aktualisht, po marrin dozën përforcuese të vaksinës antiCOVID-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist