Malta sheh fluks turistik pas lehtësimit të kufizimeve të COVID-19

Written by on 09/07/2021

Malta po mirëpret një numër të rritur turistësh nga Evropa dhe Mbretëria e Bashkuar pasi lehtësoi kufizimet e hyrjes, megjithë shqetësimet e ngritura mbi një valë të re COVID-19. Rritja e numrit të vizitorëve ndërkombëtarë rezultoi nga Certifikata dixhitale e BE-së e lëshuar më 1 korrik.

Ajo i lejon mbajtësit e saj të hyjnë në Maltë pa kufizime./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background