Maldivet, mbi 6000 vizitorë brenda një dite!

Written by on 09/08/2021

Maldivet mbyllën kufijtë për turistët në 27 mars 2020 si një masë paraprake kundër COVID-19. Arkipelagu i varur nga turizmi rihapi kufijtë e tij më 15 korrik të të njëjtit vit, dhe numri i mbërritjeve është rritur vazhdimisht që prej atëherë. Sipas statistikave të fundit të Ministrisë së Turizmit, 6.083 turistë mbërritën në Maldive të shtunën. Ndërsa numri i turistëve që vizitojnë Maldivet po rritet dita ditës, arkipelagu i varur nga turizmi ka zbutur masat e rrepta të vendosura për shkak të pandemisë COVID-19.

Një rezultat negativ i testit PCR, pranohet për të hyrë në Maldive./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background