Çdo fundjavë të njëjtat probleme/ Radhët e gjata “mërzisin” pushuesit nga Kosova!

Written by on 09/08/2021

Këtë fundjavë që lamë pas më shumë se 50 mijë qytetarë nga Kosova hynë në Shqipëri për t’iu drejtuar kryesisht bregdetit. Radha e krijuar ishte e gjatë, duke shkaktuar pakënaqësi edhe tek pushuesit. Një tjetër segment problematik i Rrugës së Kombit është tek Ura e Drinit në hyrje të Kukësit.

Radhë dhe vonesa krijohen edhe si pasojë e ngushtimit të rrugës me një sens lëvizjeje. Shumica e pushuesve kërkojnë shmangien e vonesave, e madje ka edhe nga ata që kërkojnë heqjen e traut në Rrugën e Kombit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist