Linjat ajrore në Kanada, një fije larg falimentimit!

Written by on 01/02/2021

Linjat ajrore më të mëdha të Kanadasë  po goditen rëndë pasi vendi pezulloi fluturimet për në Meksikë dhe Karaibe për të frenuar COVID-19. Konkretisht Air Canada, WestJet Airlines, Air Transat dhe Sunwing kanë rënë dakord të pezullojnë përkohësisht fluturimet drejt destinacioneve Meksikane dhe Karaibeve në përgjigje të shqetësimeve të vazhdueshme nga pandemia. Kryeministri kanadez Justin Trudeau njoftoi se marrëveshja e ndalimit të udhëtimeve do të jetë efektive deri më 30 prill.


Current track

Title

Artist