Mbyllet zyrtarisht gara,në prill nisin punimet për aeroportin e Vlorës!

Written by on 02/02/2021

Fillimi i prillit do të shënojë nisjen e punimeve për Aeroportin e Vlorës, investim i cili pritet të ketë një impakt të konsiderueshëm në ekonominë e vendit.  Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku e cila njoftoi se kanë mbërritur 2 oferta për ndërtimin dhe operimin e këtij aeroporti. Pas Rinasit dhe atij të Kukësit, aeroporti i Vlorës do të bëhet i treti për shqiptarët.


Current track

Title

Artist