Linja e njohur ajrore rikthen në punë 400 pilotë

Written by on 26/01/2021

“Delta Air Lines” ka në plan të risjellë në punë 400 pilotë deri në verën e ardhshme për të ndihmuar në përmbushjen e kërkesës për udhëtimet ajrore.”Ndërsa shikonim mënyrat për të pozicionuar më mirë veten dhe për të mbështetur rimëkëmbjen e parashikuar, ne pamë një mundësi për të rikthyer stafin shtesë të pilotëve para verës 2022 duke sjellë 400 pilotë në statusin aktiv fluturues deri në këtë verë,” thotë nënkryetari i lartë i Delta, John Laughter. Delta dhe linjat e tjera ajrore amerikane kanë filluar të marrin raundin e tyre të dytë të financimit, si pjesë e paketës së ndihmës prej 900 miliardë dollarësh nga COVID-19.


Current track

Title

Artist

Background