Lezha zgjeron oferten per turizmin e aventures!

Written by on 02/07/2018

Fshati Troshan ne Lezhe po kthehet ne nje destinacion turistik. I ndodhur ne zemer te Zadrimes, vetem 15 km nga qyteti i Lezhes, zona ka potenciale te medha zhvillimi qe tashme jane vene ne funksion te turizmit. Natyra dhe monumentet e kultures ne kete zone e bejne Troshanin, nje atraksion per turistet e aventures. Duke pare numrin ne rritje te vizitoreve, bizneset qe ushtrojne aktivitet ne zone ofrojne edhe guide neper fshat. Agroturizmi eshte nje prej sektoreve qe po merr zhvillim ne qarkun e Lezhes, ku oferta turistike nis buze detit e perfundon ne mal.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist