Ky është kompleksi turistik që u braktis nga banorët për një arsye të veçantë!

Written by on 11/12/2019

Kompania SEO ka paraqitur planin ambicioz për ndërtimin e një kompleksi që në fillim të viteve 1990. Kompleksi nisi të ndërtohej në Kretë, por shpejt pati zënka midis sipërmarrësve, pasi plazhi Analuka përballë kompleksit u pa se mblidhte shumicën e pherave që hidheshin në detin Egje. Sasi të mëdha mbeturinash, kryesisht plastike, shtyheshin nga erërat dhe rrymat e forta e mblidheshin në këtë vend, duke prishur planet e ndërtuesit për të oftuar pushime të këndshme buzë detit.Pronarët po përpiqen ta rikthejnë në jetë, por duket aventurë e vështirë. Pavarësisht përpjekjeve të shumta për ta pastruar plazhin, edhe nga WWF, organizata botërore për ruajtjen e botës së egër, plazhi mbetet më i ndotur se kurrë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist