Ky eshte fshati qe zhvendoset 2 cm cdo vit!!

Written by on 24/04/2018

Ky eshte fshati qe zhvendoset 2 cm cdo vit!

Njerezit e Willand, nje fshat i vogel i Britanise se Madhe mund te thone se po zhvendosen ne bote.Shkencetaret kane zbuluar se Willand po rritet me 2 centimetra çdo vit dhe ata nuk kane as idene me te vogel se perse po ndodh ky fenomen.Kjo ngritje misterioze u verejt nga hulumtuesit ne Geomatic Ventures Limited, nje kompani e cila punon me hartat e levizjes se tokes ne Mbreterine e Bashkuar.Ndersa ishin duke hartuar imazhe satelitore nga 2015-a ne 2017-en ata vune re se nje zone eliptike rreth 2 km larg kishte qene gjithnje ne rritje me rreth 2 cm ne vit.lloj fenomeni ndodh zakonisht ne miniera te braktisura por nuk ka pasur gjera te tilla ne Willand.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist