Kupa e Botërorit të vitit 2022 do të jetë edicioni i çuditshëm për disa arsye!

Written by on 22/11/2019

Pas tre vitesh, në vitin 2022 do të nisë edicioni i Kupës së Botërorit në Katar.Në shumë aspekte ai do të jetë botërori i herëve të para. Për herë të parë në Lindjen e Mesme,dhe për herë të parë në stinën e dimrit.Por Qatar 2022 do të zhvillohet për herë të fundit me 32 skuadra, sepse në vitin 2026, numri i skuadrave që do të marrin pjesë do të jenë 48. Puna përsa i përket infrastrukturës së stadiumeve punimet ende vazhdojnë.Do të jenë 8 stadiume që do të presin ngjarjen më të rëndësishme të futbollit në botë, 6 prej të cilëve janë ende duke u ndërtuar dhe do të jenë gati 1 vit para sfidës hapëse të Kupës së Botës.


Current track

Title

Artist

Background