Korça tërheq gjithnjë e më shumë vizitorë, 65% janë turistë të huaj!

Written by on 02/08/2021

Bashkia Korçë bën të ditur se mbi 30.000 vizitorë, 65% e të cilëve turistë të huaj, vizituan qytetin dhe fshatrat turistik të tij, gjatë periudhës janar – qershor 2021. Kapacitetet akomoduese në qarkun e Korçës vitet e fundit janë shtuar edhe me 20 njësi të reja duke ofruar më shumë shtretër dhe kushte komode për pushuesit.

Korça është kthyer në një prej destinacioneve turistike më  të frekuentuara në Shqipëri, që mirëpret fluks vizitorësh në çdo stinë të vitit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist