8 viktima nga zjarret në Turqi, alarmi vazhdon ende!

Written by on 02/08/2021

Më shumë se 100 zjarre kanë shpërthyer në Turqi gjatë pesë ditëve të fundit. Ato ende vazhdojnë në Manavgat, Marmaris dhe Milas. Që nga e mërkura, mijëra njerëz janë evakuar nga shtëpitë e tyre. Aktualisht 13 aeroplanë, 45 helikopterë dhe 828 zjarrfikëse po përdoren për të shuar zjarret, ndërkohë që qeveria turke ka premtuar rindërtimin e shtëpive të dëmtuara dhe kompensimin e banorëve.

Si pasojë e zjarreve, raportohet se të paktën 8 persona kanë humbur jetën deri më tani./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background