Kompania “Walmart” investime marramendëse në Kinë

Written by on 02/07/2019

 

 

Kompania amerikane”Walmart” do të investojë 1.2 miliardë dollarë gjatë 10 viteve të ardhshme në Kinë, për të përmirësuar logjistikën. Njoftimin e ka dhënë vetë gjigandi i shitjeve, në llogarinë e tij sociale. Deklarata ka ardhur pas takimit të presidentit Donald Trump me homologun e tij kinez, gjatë fundjavës në Osaka të Japonisë që i dha shpresë marrëveshjeve tregtare me dy shteteve. Walmart, e ka kërkuar integrimin në tregun kinez pasi disa kompani gjigande të teknologjisë kanë shkurtuar marrëveshjet për të kombinuar blerjet online dhe ato të rrugës.

dav

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist