Kompania ajrore në Belgjikë, rekord humbjesh në të ardhura!

Written by on 06/03/2021

“2020 ishte një vit i pashembullt për industrinë e aviacionit dhe  pandemia ndikoi seriozisht në rezultatet financiare të kompanisë”. Kështu thuhet në deklaratën e Brussels Airlines.

Kompania ajrore kryesore e Belgjikës, e mbylli vitin e kaluar me një humbje prej 293 milionë euro për shkak të pandemisë.

Brussels Airline flight SN515 to nowhere: How much did it cost? | CNN Travel

Numri i udhëtarëve për këtë  linjë ajrore ra me 77 % gjatë 2020-ës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist