Kina bën hapin madhor, nis sërish në hapësirë 3 astronaut më një mision

Written by on 16/10/2021

Kina po kthehet shumë shpejt në një nga vendet më të zhvilluara në botë sa i përket programit hapësinor, pasi vendi ka nisur sërish një mision me tre persona në hapësirë. Ata do të “ulen” tek stacioni i ri hapësinor i Kinës “Tiangong” ku do të punojnë për 6 muaj.

Qëllimi kryesor është testimi i teknologjisë në hapësirë dhe do të bëjnë atë që quhet “ecje në hapësirë”./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist