Më në fund! Nga 8 nëntori mund të vizitojmë lirisht SHBA-në

Written by on 16/10/2021

Duke filluar nga 8 nëntori vizitorët e huaj që janë plotësisht të vaksinuar mund të vizitojnë Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim nga Shtëpia e Bardhë zbatohet si për udhëtimet ajrore ndërkombëtare ashtu edhe për udhëtimet tokësore.

Mësohet se të gjitha vaksinat e miratuara dhe të autorizuara nga FDA, si dhe të gjitha vaksinat që janë miratuar për përdorim emergjent nga OBSH do të pranohen për udhëtime ajrore./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist