Karaburuni dhe Sazani, të preferuarit e fundjavës

Written by on 09/07/2019

 

Gjatë fundjavës që lamë pas parku kombëtart detar Karaburun-Sazan, ka mirëpritur rreth 1700 pushues. Shumica e shtetasve që kanë zgjedhur destinacionin shqiptar janë nga Polonia, Amerika, Italia, dhe Holanda. Parku ofron atraksione të shumta natyrore, kulturore ,historike dhe turistike. E gjithë zona tani mund të vizitohet nëpërmjet udhëtimeve ditore që zhvillojnë operatorët turistikë të cilët nisen  nga porti i Vlorës.

jugu i shqiperise


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist