Ja se si mund të fitoni falas hyrjen në mbi 1000 muze në SHBA!

Written by on 14/07/2021

Në shtator, më shumë se 1000 muze në SH.B.A. do të hapin dyert e tyre për publikun falas, si pjesë e një fushate që synon të promovojë përvojat kulturore të disponueshme në të gjithë vendin. Vizitorët thjesht duhet të shkarkojnë një biletë për institucionet pjesëmarrëse dhe ata do të fitojnë hyrjen falas në muzetë, kopshtet zoologjike dhe qendrat kulturore gjatë ditës, së bashku me një mysafir.

Qindra muze në të gjitha 50 shtetet tashmë janë regjistruar për fushatën e këtij viti dhe pritet që 2021 të jetë një vit shpërthyes në drejtim të turizmit kulturor./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist