Ja ku po prodhohet kafja më  e shtrenjtë në botë!

Written by on 18/05/2019

 

 

Kafja më e shtrenjtë në botë po prodhohet në një kafene në Kaliforni. Një filxhan i përzierjes ekskluzive “Elida Natyral Geisha 803”, në degët e saj në Kaliforninë Jugore dhe San Francisko, do të kushtojë rreth 75 dollarë. Rekordi i vlerës 803 dollarë për kilogramë, I ka  dhënë këtij lloji të kafes , çmimin e parë në konkursin e Panamasë. Kafe “Klatch”, ka siguruar 4.5 kilogram të llojit të kafesë , dhe është zinxhiri i vetëm në Amerikë që e posedon atë. Kafeja e veçantë ka shije lulesh, çaji , me nota jasemini dhe manaferrash.

Klatch Coffee owner Bo Thiara shows a package of Elida Natural Geisha coffee at his shop in San Francisco, Wednesday, May 15, 2019. Only 100 pounds (45 kilograms) of the beans were available for purchase, and most went to Japan, China and Taiwan, according to the Klatch website that says it secured 10 pounds (4.5 kilograms) and is the only chain in North America to have it. (AP Photo/Jeff Chiu)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist