Ishujt Baleare, me te preferuarit e ketij sezoni ne Spanje!

Written by on 12/05/2018

Ishujt Baleare jane renditur me te preferuarit kete sezon veror per turistet ne Spanje. Ky destinacion rezulton dhe me i preferuari per 2018. Vetem per muajin maj ne rang vendi Spanja regjistroi 31.5 milione rezervime turistike, nje rritje me 3.8% me shume se maji i vitit te kaluar. Nga kjo shifer me shume se 31% e rezervimeve per pushime ne hotelet spanjolle ka shkuar per ishujt Baleare. Rajoni i dyte spanjoll me i preferuar per kete vit renditen ishujt Canarie ndersa pas tij renditet Katalunja.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist