Ish -apartamenti i Princeshë Diana në Londër, zyrtarisht një vend turistik!

Written by on 30/09/2021

Apartamenti në Londër ku Diana Spencer jetonte para se të bëhej Princesha e Uellsit është përkujtuar me një pllakë zyrtare blu. “Diana kishte, dhe ende ka, një vend shumë të veçantë në zemrat e londinezëve dhe ne jemi të emocionuar kur shohim pllakën e saj blu të vendosur zyrtarisht si një monument për punën e saj për të tjerët,” tha Andrew Boff, kryetar i Asamblesë së Londrës, gjatë ceremoninë së zbulimit.

Lady Diana Spencer, më vonë Princesha e Uellsit, është një nga figurat më ikonike në historinë britanike, prandaj apartamenti i saj po tërheq vëmendjen e një numri të lartë turistësh./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background