Indonezia do të ndërtojë urën gjigande!

Written by on 12/07/2019

Indonezia po planifikon të ndërtojë një urë prej 7 kilometrash e cila do të lidhë dy ishuj në afërsi të Singaporit, si pjesë e përpjekjeve për të zhvilluar turizimin në atë zonë. Ura do të lidhë ishujt Batam dhe Bintan dhe do të kushtojë rreth 300 mijë dollarë. Sipas autoriteteve indoneziane, kjo urë do të jetë më e gjata në vend. Ndërtimi i urës do të nisë në vitin 2020.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist