Horoskopi E hënë 16 dhjetor 2019

Written by on 16/12/2019

Dashi

Dashuria: Një kohë e mirë për çiftet e konsoliduara, udhëtime afatgjata dhe projekte shihen në horizont. Shumë do të drejtohen drejt bashkëjetesës, të tjerët drejt martesës. Beqarët mund të bëjnë takime marramendëse, arritjet premtuese po vijnë për të gjithë.

Puna: Ju duhet të punoni në një mjedis të qetë, kështu që bëni gjithçka për të krijuar një harmoni maksimale me kolegët tuaj.

Demi

Dashuria: Venusi ju fton ta kaloni ditën në shoqërinë e një partneri i cili është i vëmendshëm ndaj kërkesave tuaja. Sot ju doni të bëni plane për të ardhmen si çift dhe të jeni në parajsën e shtatë! Beqarët mund të rikthehen në lojë dhe përjetojnë pasionet, e tashmja ju jep emocione të reja.

Puna: Është një kohë e mirë për të kapërcyer të kaluarën dhe për të ndërtuar një themel të fortë për të ardhmen tuaj. Edhe më shumë të ardhura në horizont.

Binjakët

Dashuria: Dashuria fillon të ketë konture më të qarta, veçanërisht nëse ka pasur keqkuptime ose keni përjetuar një periudhë pasigurie. Një qëndrim jo i qartë i partnerit do ju bëjë të mendoni. Beqarët do të jenë në gjendje të ndjekin ndjesitë e tyre dhe të jetojnë përvojat unike.

Puna: Ju jeni në një fazë profesionale në të cilën do të bëni gjithçka për t’i dhënë jetë iniciativave, projekteve dhe bashkëpunimeve të reja.

Gaforrja

Dashuria: Ata që nuk duan të kërkojnë sqarime, do të jenë në gjendje të përfitojnë nga ky moment i kthimit për të qenë të sinqertë me të dashurin e tyre. Do të shijoni edhe momente të shkëlqyera familjare. Zemrat e vetmuara do të duhet të jenë më pak zotëruese me personin të cilit i kushtojnë vëmendje.

Puna: Hyrja e kontakteve të reja me shumë realitete pune që do t’ju projektojnë në zona të reja ku do të jepni ende maksimumin.

Luani

Dashuria: Disa situata dashurie mund të ligështohen. Ata që janë në çifte dhe po përballen me një periudhë krize mund të tërhiqen nga njohje të reja. Koha e mirë për beqarët, joshja dhe hijeshia do të jetë në rendin e ditës dhe do t’ju ndihmojë të bëni pushtime.

Puna: Mundësitë e reja do të përsëriten dhe ju mund të rindizni një projekt që pothuajse e kishit lënë mënjanë.

Virgjëresha

Dashuria: Urani është bërë edhe një herë pjesë e së tashmes suaj, duke sjellë në ju dëshirën për të ndryshuar dhe për të jetuar përvoja të reja. Sidoqoftë, Hëna do të ndihmojë të dashuruarit që dahuria e tyre të rritet. Për beqarët mund të jetë dita e duhur për të marrë pjesë në nisma të ndryshme.

Puna: Sot do të duroni situata të pakëndshme me vështirësi dhe nuk do keni dëshirë të bashkëpunoni me njerëz të pakëndshëm.

Peshorja

Dashuria: Planetët ju ftojnë të kërkoni sqarime që të mund të vazhdoni historinë tuaj pa hije ose dyshime. Kushdo që ka një njeri mirëkuptues pranë tij, do të gjejë strehë. Një surprizë e papritur po vjen për zemrat e vetmuara. Mund të ketë momente gëzimi të vërteta për ata që kërkojnë dashurinë.

Puna: Organizoni me kujdes angazhimet tuaja për të siguruar vazhdimësi dhe qëndrueshmëri më të madhe në fazën tuaj të punës.

Akrepi

Dashuria: Disa pengesa mund të hedhin hije në marrëdhënien në çifti, por ato nuk do të zgjasin shumë. Hapini zemrën tuaj partnerit, yjet premtojnë pasion të madh. Nëse jeni beqar mund të zbuloni interesin tuaj për personin e dëshiruar.

Puna: Nuk është koha për të ndërmarrë hapa të rrezikshëm, duhet të reflektoni përpara se të vendosni.

Shigjetari

Dashuria: Mërkuri sot do t’ju japë shumë arsye të mira për të vlerësuar harmoninë që mbretëron në marrëdhënien në çift. Dashuria për të dashurin tuaj e bën këtë ditë edhe më të veçantë. Beqarët që kërkojnë një dashuri të re do të duhet të shfrytëzojnë mundësitë më të mira për ta gjetur atë.

Puna: Ata që kanë një rol udhëheqës duhet të veprojnë me kujdes për t’i mbajtur punonjësit nën kontroll. Një ditë plot ngjarje.

Bricjapi

Dashuria: Nuk do të ketë nevojë për shumë fjalë për të përcjellë atë që keni në zemrën tuaj. Do të jeni në gjendje të komunikoni vetëm me sytë tuaj dhe kjo do të jetë e mjaftueshme për të treguar se sa e vlerësoni personin që keni pranë jush. Beqarët do bëjnë miq të rinj dhe do të kenë kontakte edhe përmes mediave sociale.

Puna: Do të duhet shumë përqendrim për të menaxhuar financat me sukses dhe për të bërë një ndërprerje në karrierë.

Ujori

Dashuria: Sot shumë Ujor do të bëjnë takime nxitëse që do të lënë gjurmët e tyre. Ata që janë në çifte më në fund do të jenë në gjendje t’i japin fund dallimeve të vogla që shqetësojnë marrëdhënien. Beqarët do duhet të tregojnë veten ashtu siç janë dhe të njohin vetveten pa gënjeshtra.

Puna: Do t’ju sigurohen njohuri të vlefshme që do t’ju lejojnë të paraqiteni në zyrë. Do të vazhdoni drejt qëllimit.

Peshqit

Dashuria: Ndoshta do të ketë raste kur do të zhgënjeheni, por nëse shikoni në fund të zemrës suaj do të dini se si të bëni zgjedhjen e duhur. Qëndroni të patundur në parimet tuaja dhe prisni kohë më të mira për dashurinë. Beqarët do e gjejnë atë ekuilibrin e brendshëm që ka munguar për ca kohë.

Puna: Të pajisur me këmbëngulje dhe vendosmëri, nuk do hezitoni të ushtroni një funksion kontrolli mbi gjithçka që lidhet me punën./


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist