Greqia vendos testim të dyfishtë për turistët rusë!

Written by on 29/06/2021

Turistët rusë që dëshirojnë të vizitojnë Greqinë duhet të tregojnë një rezultat negativ PCR ose një test të shpejtë para nisjes, duke filluar nga 30 qershori. Udhëtarët nga Rusia janë gjithashtu të detyruar të bëjnë një provë tjetër pas mbërritjes.

Sipas një njoftimi për shtyp të lëshuar nga qeveria Greke, kërkesa për testim është e detyrueshme dhe zbatohet për të gjithë shtetasit rusë, pavarësisht nëse janë të vaksinuar apo jo./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist