Greqia sërish në top 10-shen e atyre që do të udhëtojnë në 2022!

Written by on 04/10/2021

Greqia është ndër 10 destinacionet kryesore në listat evropiane të udhëtarëve si për verën ashtu edhe për vjeshtën, sipas sondazhit të fundit të publikuar të enjten nga Komisioni Evropian i Udhëtimit.  Studimi zbulon se gati 70 përqind e evropianëve të anketuar planifikojnë të udhëtojnë deri në fund të janarit 2022.

Greqia është ndër destinacionet që kryesojnë listat e tyre të dëshirave, ndërsa pas saj renditet Italia, Spanja, Franca dhe Kroacia. 35%  e evropianëve planifikojnë të udhëtojnë brenda vendit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist