Greqia nis heqjen nga puna të mjekëve të pavaksinuar

Written by on 02/09/2021

Greqia duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga vendimi për të pushuar nga puna çdo punonjës shëndetësor që nuk është vaksinuar. Sipas të dhënave, vlerësohet se rreth 10 mijë punonjës shëndetësorë nuk janë vaksinuar ende, ndërsa gjithsej në Greqi janë vaksinuar vetëm 5.8 milionë banorë.

Ministri i ri i Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë kthim pas për masat e marra dhe se vendet e mbetura bosh do të plotësohen me personel të ri./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background