Greqia mbyll fundjavën, shtohen zonat e kuqe me “rrezik të lartë”

Written by on 06/02/2021

Prej kësaj të shtune Athina, Selaniku dhe Halkidiki hyjnë në zonat e kuqe të Greqisë, pasi konsiderohen me rrezik të lartë. Shkak janë bërë infektimet e larta ditore me Covid-19 dhe rritja e fluksit nëpër spitale. Të shtunën dhe të dielën do të jenë të hapura vetëm supermarketet, dyqanet ushqimore, furrat e bukës, pikat e karburantit dhe farmacitë nga ora 5 e mëngjesit deri në 7 të mbrëmjes. Sipas autoriteteve do të ketë rishikim të masave në ditët e ardhshme në varësi të situatës.


Current track

Title

Artist

Background