Polonia hap hotelet, teatrot dhe kinematë për 14 shkurt!

Written by on 06/02/2021

Nga 14 shkurti Polonia do të hapë hotelet,por vetëm me 50% të kapacitetit të tyre.  Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki tha se me të njëjtin kusht mund të hapen kinematë dhe teatrot. Aktivitetet sportive do të lejohen vetëm në natyrë, ndërkohë që palestrat do të qendrojnë të mbyllura. Rregullat  e reja priten të hyjnë në fuqi pas dy javësh.


Current track

Title

Artist

Background