Greqia “duartrokitet” për menaxhimin e turizmit dhe rihapjen në mes të pandemisë

Written by on 12/10/2021

Hapja e dyerve të saj për më shumë se gjashtë milionë turistë që nga fillimi i vitit ka qenë arritja kryesore për Greqinë pasi vendi arriti të mirëpresë një nga numrat më të lartë të turistëve në krahasim me shumicën e vendeve evropiane.  Duke pasur parasysh këtë fakt, Këshilli Botëror i Udhëtimit dhe Turizmit (WTTC) ka duartrokitur qeverinë greke për ecurinë dhe rihapjen e sigurt të turizmit këtë vit.

Sipas tyre, Greqia ka krijuar një mjedis të sigurt udhëtimi për vizitorët. Vendi arriti të rikthente 86% të mbërritjeve që Greqia kishte para pandemisë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist