Greqi, investime te rendesishme ne 3 ishuj turistike

Written by on 20/02/2019

Greqi, investime te rendesishme ne 3 ishuj turistike
Greqia ka aprovuar tre projekte te investimeve turistike ne ishujt e
Mykonos, Kretes dhe Santorinit.Turizmi grek perben rreth nje te katerten e
prodhimit ekonomik te vendit dhe vitin e kaluar pati nje rekord prej rreth
33 milione vizitoresh. Tre projektet e miratuara nga qeveria greke jane
perkatesisht per ndertimin e hoteleve ne Mykonos, nje resorti turistik ne
Krete dhe nje marine ne Santorini. Gjithashtu u shpenzua edhe nje shume
prej 93.4 milione euro per krijimin e nje qendre tregtare dhe argetimi ne
periferi te Athines. Ne nje deklarate qeveria greke tha se keto projekte
pritet te krijojne rreth 1,200 vende pune me kohe te plote por edhe
sezonale.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist