Google pezullon marrdhëniet me Huawein!

Written by on 21/05/2019

 

 

 

Pas kërkesë së SHBA-së për të futur në “listën e zezë” kompanitë e teknologjisë kineze, Google kaq pezulluar mardhëniet me Huawein. Ata që aktualisht kanë smartphone Huawei do të  mund t’i përdorin dhe të kryejnë përditësime nga Google ka deklaruar zëdhënësi i kompanisë. Por, versionet e ardhshme të smartphonëve Huawei do të humbasin aksesin e shërbimeve të zakonshme si Google Play Store, Gmail dhe aplikacionet e Youtube.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist