Gjermania zgjat kufizimet deri më 10 janar!

Written by on 03/12/2020

Gjermania vendosi që masat kufizuese do të vijojnë të mbeten në fuqi deri në 10 janar. Restorantet, baret, palestrat do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura, ndonëse pritet që disa kufizime të lehtësohen për Krishtlindje. Udhëtimet midis vendeve do të lejohen vetëm për të vizituar familjen, por jo udhëtime pushimesh. Ky vendim nga ana e autoriteteve gjermane erdhi pasi situata e infektimeve dhe numri i të shtruarve në spitale, nuk po njeh përmirësime.


Current track

Title

Artist