Gjermania vendos për bllokim të plotë gjatë Pashkëve!

Written by on 23/03/2021

Gjermania ka vendosur sërish për bllokim, kësaj radhe deri më 18 prill. Zgjatja e lockdownit me tre javë gjatë periudhës së Pashkëve është në kuadrin parandalues të një vale të tretë të mundshme ndaj Covid-19.

 

Numri i rasteve po rritet në mënyrë eksponenciale dhe shtretërit e kujdesit intensiv po mbushen përsëri“, tha kancelarja Merkel gjatë një konference për shtyp, duke theksuar se situata në Gjermani është shumë serioze.

 

Last chance for Angela Merkel | Column


Current track

Title

Artist

Background