Gjermania mbyll 3 muajt e pare te vitit me rekord turistesh

Written by on 20/06/2018

Gjermania e ka mbyllur 3 mujorin e pare te ketij viti me nje rritje te numrit te rezervimeve nga turistet e huaj me 360 mije me shume se periudha e njejte e nje viti me pare. Zyra Federale e Statistikave tregon se per muajt janar – mars numri i prenotimeve per pushime ne Gjermani ka arritur ne 15.3 milione. Turistet kryesisht te vendeve te Bashkimit Europian kane qene ata me numrin me te larte ne Gjermani nderkohe qe rritje e dukshme eshte vene re edhe nga ana e turisteve ruse dhe amerikane.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist