Turqia kerkon turiste nga shume kontinente

Written by on 20/06/2018

Turqia  kerkon te shtrije territorin ku do te shperndaje fushatat e saj promovuese per turizmin. Se fundmi autoritetet e vendit kane bere te ditur se do te deshironin qe fushatat e ardhshme qe promovojne destinacionet turke te shtrihen edhe jashte kontinentit europian. Turqia kerkon te kete me shume turiste nga jashte Europes duke rritur keshtu mundesite per fitime te metejshme ne sektorin turistik. Synimi primar mbetet true aziatik dhe ai amerikan. Pritet qe ky sezon veror te sjelle mbi 25 milione turiste te huaj ne Turqi me zonen me te preferuar qe edhe kete vit mbetet Antalia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist