Franca provon ‘Pasaportën e Vaksinës’ për disa pasagjerë ajrorë

Written by on 15/03/2021

Autoritetet franceze kanë zbuluar planet e tyre për të provuar një skemë të Pasaportës së Vaksinës për pasagjerët ajrorë që arrijnë në vend me transportuesin Air France. Vendimi është njoftuar nga Ministri Francez i Transportit Jean-Baptiste. “Qëllimi është të shohim nëse funksionon mirë në kohë reale,” tha Ministri ndërsa shpjegoi se si do të funksionojë skema.

We are Air France | Air France - Corporate

Më tej ai theksoi se qëllimi kryesor është të zbulohet nëse pasaporta e vaksinës do të ndihmojë në uljen e shifrave të infeksioneve në një përpjekje për të rivendosur udhëtimet për qëllime biznesi dhe turizmi./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist